Najnowsze wpisy, strona 2


paź 31 2014 Żółw słoniowy
Komentarze: 0

Dla pociech – gady to przeważnie „tutptusie”, miłe, specjalizujące się w leniwym wcinaniu jabłek zwierzęta domowe. A dla ogromnych miłośników gatunku – te najważniejsze, to rzecz jasna gady z Galapagos. Żółw słoniowy, bo o tej odmianie rzecz jasna piszemy, był do obecnych czasów znaczna atrakcją turystyczną archipelagu Galapagos, a dla osób zamieszkujących tego piękny zakątek świata – tanim a także ogromnym elementem pożywienia. Na szczęście, tego rodzaju dużymi zwierzętami w odpowiednim czasie zaintrygowali się osoby zajmujące się ochroną gadów, którzy zadbali o to, aby odmiana żółwia słoniowego zabezpieczony został dobrą ochroną. Żółw słoniowy, egzystujący odpowiednich warunkach dożyć może także 300 lat, gotowość płciową osiąga w wieku lat 40. Wielkość bytowa jest taka sama do rozmiarów tego kolosa – przeważnie, dorosły żółw słoniowy posiada wagę aż 200 kilogramów, a najokazalszy, złapany okaz posiadał długość niemal trzech metrów i ważył niespełna tonę. Ogromne wielkości oraz przpisy prawne – ku radości – zabraniają tworzenie małych, mieszkaniowych hodowli tych niespotykanych zwierząt. Urzędowa ochrona zwierząt zapobiega również zabijaniu tych zwierząt (przed wprowadzeniem tego typu paragrafów, żółw słoniowy bywał nie rzadko traktowany jako poruszająca się konserwa). Ku rozpaczy bilogów, żółw ten jest notorycznie objęty zagrożeniem wyginięciem, a najlepszym na to dowodem jest fakt, iż z 14 udowodnionych gatunków już trzy uznaje się za uległe wyginięciu.

futrzyk : : żółw słoniowy, żółwie słoniowe
wrz 23 2014 Bezpańskie zwierzęta
Komentarze: 0

Naszego wsparcia potrzebują również bezdomne zwierzęta. Musimy zwrócić na nie szczególną uwagę podczas zimy. Bezpańskie psy często poszukują dostępnego pokarmu. Jeśli zauważymy tego typu osobniki, powinniśmy wystawić naczynie z karmą. Z pewnością wkrótce wszystko zostanie zjedzone przez głodne zwierzęta. Należy zaznaczyć, że bardzo wiele psów nie posiada domu, tułając się po okolicy. Jeśli im nie pomożemy, prawdopodobnie zamarzną przy gwałtownym spadku temperatury. Chyba nikt, kto kocha zwierzęta, nie chciałby do tego dopuścić. Wystarczy odrobina dobrej woli, aby pomóc zdziczałym osobnikom przetrwać zimę. Z pewnością poczujemy satysfakcję, gdy dzięki naszej działalności, uratujemy bezpańskiego psa. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie specjalnych bud. Jeśli posiadamy ogródek działkowy, powinniśmy szczególnie uczulić się na bezpańskie osobniki. Na większości działek możemy znaleźć tego typu zwierzęta. Pomoc im kosztuje nas naprawdę niewiele, a dla nich jest to prawdziwa walka o życie.

futrzyk : : bezpańskie zwierzęta, bezdomne zwierzęta
wrz 23 2014 Pies na wsi
Komentarze: 0

Niektórzy ludzie decydują się na trzymanie psa przed domem, w specjalnej budzie. Można to zauważyć szczególnie na wsiach, gdzie ludzie nie mają w zwyczaju trzymać czworonoga we własnym domu. Tutaj pies pełni funkcję przede wszystkim stróżującą. Należy jednak pamiętać o tym, aby stworzyć mu odpowiednie warunki do pełnienia warty. Sama buda powinna być zbudowana w taki sposób, aby pupilowi zawsze było ciepło. Trzeba również przyznać, że nasz pies nie może cały czas siedzieć przywiązany. Musimy wychodzić z nim na dłuższe spacery, aby mógł rozprostować nogi. Jeśli za oknem mamy zbyt niską temperaturę, lepiej stworzyć dla pupila inne miejsce. Być może dobrym pomysłem okaże się przeniesienie budy do stodoły lub innego budynku, który będzie stanowił izolację przed zimnem. Nie możemy dopuścić do tego, że pies będzie narażony na przebywanie na dworze przy znacznie obniżonej temperaturze. W przeciwnym razie, może poważnie zachorować, sprowadzając na nasze barki dodatkowy obowiązek sprawowania opieki.

futrzyk : : pies na wsi, psy stróże
wrz 23 2014 Wystawy psów
Komentarze: 0

Prawdziwi miłośnicy psów, powinni często jeździć na wystawy, które są organizowane w większych miastach. Tego typu wydarzenie jest bardzo interesujące. Z pewnością zaciekawi również nasze dzieci, które nie znają wszystkich ras. Warto wybrać się na wystawę z całą rodziną. Będziemy mogli podziwiać na niej zwierzęta podczas różnych konkurencji. Niektóre będą wykonywane na czas, inne będą zależały od skuteczności. Obserwacja psów w akcji jest naprawdę bardzo przyjemna. Jeśli sami posiadamy pupila, będziemy mogli nauczyć się, w jaki sposób można przygotować go na profesjonalną wystawę. Oczywiście, wszystko zależy od tego, czy nasz piesek posiada rodowód. Trzeba jednak zaznaczyć, że jego tresura nie jest łatwą sprawą i wymaga od nas wiele cierpliwości. Z pewnością jednak warto poświęcić na nią trochę czasu, aby móc poczuć dumę ze swojego pupila, gdy zdobędzie jakieś miejsce. Warto również wspomnieć, że na wystawie psów będziemy mieli okazję do zakupu wielu interesujących akcesoriów dla naszego zwierzątka.

futrzyk : : wystawy psów, psy wystawowe