Archiwum styczeń 2016


sty 27 2016 Maltańczyki
Komentarze: 0

Maltańczyki to psy jakie cechują się długim a także stojącym włosem, sympatycznym w dotyku, w wielu przypadkach o białym kolorze. Są to psy przeznaczone do towarzystwa, właściciel nie powinien mieć szkopułów z jego wyedukowaniem a także ułożeniem. Maltańczyki są niezwykle aktywne, ubóstwiają zabawę, ekspresowo się uczą. Poza tym maltańczyki doskonale nadają się do tresury, albowiem są niezmiernie zmyślne. Psy te świetnie nadają się dodatkowo dla dzieci, ponieważ są spokojne i dodatkowo czułe.

Źródło: http://www.zolw-stepowy.pl/zolw-sloniowy/

futrzyk : :
sty 26 2016 Co z ogonem pupila?
Komentarze: 0

Czasami hodowcy psów (owczarek niemiecki hodowla) poważnie myślą o tym, czy obcięcie ogona nie jest dobrym pomysłem. Niestety, często przemawiają za tym względy estetyczne, którymi absolutnie nie należy się kierować. Każdy, kto choć chwilowo zastanawiał się nad tą kwestią, powinien jak najszybciej sprawdzić, dlaczego nie warto obcinać psu ogona. Przede wszystkim nie można ingerować w coś, co jest naturalne. Pies może się czuć nieswojo bez tej ważnej części, a zabieg obcinania może okazać się bolesny, jeżeli nie zostanie przeprowadzony w konkretnym etapie rozwoju. Na szczęście w obecnych czasach coraz więcej hodowców jest przeciwna obcinaniu ogonów i ten trend dotarł także do Polski. Nie można zmieniać zwierzęcia pod kątem swoich upodobań, narażając go na nieprzyjemności. Warto poszukać informacji odnośnie tego, jak kluczowy jest ogon dla każdego czworonoga. Być może to skłoni wielu hodowców, aby już nigdy nie obcinali ogonów swoim pupilom. Nie da się ukryć, że opisywany zabieg powinien być wykonywany jedynie z medycznych wskazań.

futrzyk : :
sty 26 2016 Gdy pies znaczy teren
Komentarze: 0

Maltańczyki mają w naturze niemało zachowań, które są dla nas dość niezrozumiałe. Dla wielu właścicieli znaczenie terenu przez psa jest szczególnie trudne do zaakceptowania. Czasem naprawdę może to być dość kłopotliwe, szczególnie jeżeli pies posiada nieodpowiednie nawyki. W takim wypadku powinniśmy jak najszybciej oduczyć go niepożądanych zachowań, w czym może okazać się niezbędny doświadczony treser. Zanim jednak postawimy na przywołane wsparcie, warto co nieco dowiedzieć się na temat omawianego problemu. W sieci szybko natrafimy na fora internetowe mówiące o psach, na których można odszukać informacje między innymi o istocie znaczenia przez nie terenu. Bez wątpienia będzie to wymarzona podpowiedź dla każdego początkującego hodowcy, który dopiero zaczął zajmować się hodowlą. Oczywiście warto też sięgnąć po konkretną literaturę, w której również odnajdziemy dział poświęcony opisywanej kwestii. Nie da się ukryć, że znaczenie terenu jest uciążliwe, ale na szczęście jest to zachowanie, które przy odpowiedniej dozie cierpliwości można w odpowiedni sposób kontrolować.
 

futrzyk : :
sty 25 2016 Koty czy psy?
Komentarze: 0

Koty to niezmiernie pocieszne zwierzęta, które są kochane oraz uwielbiane przez dużo osób, wobec tego serdecznie zapraszamy Państwa do gruntownego zapoznania się z naszą ciekawą oraz interesująca stroną, na której na pewno będą mogli Państwo odszukać wiele atrakcyjnych informacji na temat tych zwierząt. Nasza strona wyróżnia się spośród wielu innych stron w Necie, jest niesłychanie przejrzysta oraz zawiera wyśmienite informacje na temat kotów

futrzyk : :
sty 22 2016 Syjamski czy Maine Coon?
Komentarze: 0

Poszukiwałem energicznego kotka, który spowoduje, że życie będzie sporo ciekawsze. I z tego powodu kupiłem kota syjamskiego - trudno powiedzieć, iż kot syjamski jest niedużym wydatkiem, jest drogi, jednakże jestem i tak uradowany. Głównie z tej przyczyny, że bądź co bądź mój znajomy nie ściemniał; tzn. faktycznie sytuacja jest taka, iż koty syjamskie charakteryzują się energicznością. Pewne koty są przeraźliwie nudne - ale na pewno nie takie syjamskie!

Co jak co, lecz trudno nie docenić tych kotów - osobiście jestem ich wielkim miłośnikiem, to kolejny argument za tym by ta osoba, która nie posiada kota wreszcie odważyła się zrealizować swój cel. Sam nie mam obecnie owego kota w kolekcji, lecz to się zmieni. To znaczy mimo wszystko wychodzę z tego założenia, iż własne cele należy starać się realizować, więc kot mainecoon za raczej krótki czas będzie nareszcie mnie zabawiał, sprawiał, że będzie sympatycznie.
 

futrzyk : : kot, koty