Najnowsze wpisy, strona 1


sty 05 2015 Posłanie dla kota
Komentarze: 0

Właściciele kotów niewątpliwie zdają sobie sprawę z tego, jak istotny jest zakup wygodnego legowiska dla pupila. Jeśli na przykład naszym zwierzęciem jest kot maine coon, bez wątpienia mamy za zadanie zadbać o legowisko o konkretnych gabarytach, z tej przyczyny, że jest to stosunkowo duża rasa. Na szczęście tego rodzaju produkty bez trudu wyszukamy w sklepach zoologicznych, w tym również, jeśli chodzi o wirtualną sprzedaż. Trzeba dodać, że legowisko musi być przede wszystkim szczególnie komfortowe dla naszego czworonoga. Na tej płaszczyźnie ważny jest nie tylko rozmiar, ale również konkretny kształt. Najczęściej możemy spotkać się z owalnymi legowiskami, które są jednocześnie bardzo ustawne. Nie da się zaprzeczyć, że znamienny jest też określony design naszego produktu. Trzeba tutaj nadmienić, że legowisko często znajduje się w widocznym miejscu naszego mieszkania. Z tego powodu, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby było ono dopasowane pod względem aranżacji danego wnętrza. Bez wątpienia nie powinno być ono utrzymane w intensywnej kolorystyce, bo w przeciwnym razie zwierzę mogłoby się jego przestraszyć. Trzeba skusić się na takie legowiska, które będę charakteryzować się satysfakcjonującym stopniem wytrzymałości. Tym samym będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas produkt przez dłuższy czas będzie znakomicie sprawdzał się w swojej roli, zapewniając ulubieńcowi pełen komfort. Warto także zwrócić uwagę na określone tworzywo, z którego zostało zaprojektowane konkretne legowisko. Powinniśmy kupić taki produkt, który nie okaże się trudny pod kątem czyszczenia ewentualnych brudów.

futrzyk : :
sty 05 2015 Zabawa z kotem
Komentarze: 0

Właściciele kotów są świadomi tego, że takim pupilom trzeba poświęcać niemało czasu, aby czuły się szczęśliwe u nas w domu. Przykładem mogą być koty perskie, które tak jak innego typu czworonogi uwielbiają najrozmaitsze propozycje zabaw. Trzeba zauważyć, że koty to dość niezwykłe zwierzęta, które potrafią doskonale się bawić przedmiotami codziennego użytku. Przykładem mogą być chociażby rozmaite kartony, w których zwierzę będzie mogło zrobić sobie legowisko. Oczywiście znamienne jest, aby wszystkie przedmioty, które oddajemy do użytku czworonogom, były dla nich w pełni bezpieczne. Najlepiej zatem pozyskać zabawki ze sklepu zoologicznego, wśród których z pewnością uda nam się natrafić na coś interesującego. Są one zróżnicowane pod względem ceny, i z tego powodu możemy sięgnąć także po nieco tańsze propozycje. Trzeba napomknąć przykładowo o sztucznych myszkach, które okażą się dla czworonoga wspaniałą zabawką. Zostały one wyprodukowane w taki sposób, aby cudownie imitowały prawdziwe gryzonie. Nierzadko w ich wnętrzu znajduje się dzwoneczek, co stanowi niewątpliwą atrakcję dla czworonoga. Można także zdecydować się na zabawki, za pomocą których zwierzę będzie miało możliwość zetrzeć swoje pazurki – co jest z tym powiązane, połączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli nie jesteśmy świadomi tego, na jaki asortyment możemy się zdecydować, w dowolnej chwili możemy liczyć na pomoc sprzedawcy, który pokaże nam odpowiedni asortyment. Warto zaznaczyć, że można także poprosić o pomoc weterynarza, który z pewnością z przyjemnością podzieli się z nami swoim doświadczeniem pod tym kątem.

futrzyk : :
sty 05 2015 Dane o wybranych rasach
Komentarze: 0

Nie da się ukryć, że niejeden opiekun rasowego kota choć raz myślał nad tym, w jaki sposób zdobyć wiadomości pod względem poszczególnych ras kotów. Jak się okazuje, obecnie każdy z nas ma swobodny dostęp do tego typu danych, bez związku z tym, czy obiektem naszych zainteresowań jest kot syjamski, czy też innego typu zwierzę. Najszybciej odszukamy takie dane z pomocą Internetu. W Internecie jest wiele stron, które w stu procentach są poświęcone kotom. Z ich pomocą dowiemy się, czym tak naprawdę odznaczają się poszczególne rasy. Nie da się ukryć, że to okaże się bardzo pomocne w przypadku gdy ktoś, nie wie, na jakiego kota powinien się zdecydować. Co więcej, na stronach www można odnaleźć zdjęcia przykładowych ras kotów, i dzięki temu każdy może przekonać się, jak właściwie prezentuje się dany pupil. Warto dodać, że nie jesteśmy skazani wyłącznie na strony internetowe. Informacje względem wybranych ras kotów można także wyszukać w fachowej literaturze. W księgarniach błyskawicznie natrafimy na poradniki, za pomocą których dowiemy się, jak tak naprawdę należy zajmować się czworonogiem. Są one godne polecenia między innymi dla tych osób, które po raz pierwszy przygarną pod swój dach takiego pupila. Z pewnością każdy odbiorca odnajdzie w nich mnóstwo potrzebnych wskazówek. Warto także wspomnieć o przewodnikach po rasach kotów, które również okażą się wyjątkowo interesujące. Tego typu książki możemy kupić także przez Internet, zwłaszcza jeśli mamy pewne problemy z kupieniem ich w lokalnej księgarni.

futrzyk : :
sty 05 2015 Najróżniejsze rasy kotów
Komentarze: 0

Duże urozmaicenie w kwestii ras kotów powoduje to, że najczęściej trudno jest podjąć znamienną decyzję pod względem wyboru danego pupila. Nie powinno to nikogo zadziwić, szczególnie jeśli będziemy mieć na względzie fakt, że aktualnie wybrane rasy są dość popularne i każdy z nas ma do nich łatwy dostęp. Jeżeli chociażby interesuje nas kot brytyjski, powinniśmy skorzystać z danej hodowli wspomnianej rasy. Z pewnością wielu z nas zastanawia się, w którym miejscu można znaleźć takie hodowle. Jak się okazuje, nie jest to trudne zadanie, a niezastąpiony okaże się w tym Internet. Nie da się zaprzeczyć, że w sieci w błyskawicznym czasie odszukamy wszystkie niezbędne informacje, w tym określone namiary na wybrane hodowle czworonogów. Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki odpowiednie hasło, aby na naszym komputerze pojawiły się witryny online popularnych polskich hodowli. Warto wspomnieć, że koty zakupione w hodowli bardzo szybko się oswajają, bowiem od małego są przyzwyczajane do kontaktu z ludźmi. Jeżeli obiektem naszego zainteresowania jest czworonóg dla naszych pociech, niewątpliwie powinniśmy zyskać pewność, że wybrany kot był przyzwyczajany także do kontaktu z dziećmi. Dzięki temu otrzymamy gwarancję, że błyskawicznie przyzwyczai się do wszystkich domowników. Warto także nadmienić, że obecnie hodowle kotów prezentują naprawdę korzystne ceny, nawet za koty z rodowodem. Nie ma w tym nic niezwykłego, że z roku na rok coraz więcej osób stawia na zakup rasowego czworonoga, wybierając dla siebie tego rodzaju rasę, która na każdej płaszczyźnie wpisuje się w najważniejsze oczekiwania.

futrzyk : :
sty 05 2015 W trosce o czworonoga
Komentarze: 0

Z pewnością nie wszyscy z nas są świadomi tego, w jaki sposób musimy prawidłowo troszczyć się o kota. Nie od dziś wiadomo, że, opieka nad określonym pupilem powinna być uzależniona chociażby od jego wieku, a także od rasy. Warto zauważyć, że obecnie wyjątkowo dużą popularnością cieszy się kot syberyjski. Najczęściej Polacy kupują go ze sprawdzonych hodowli, aby zyskać gwarancję, że pupil będzie pochodzić z odpowiedniego źródła. Osoby opiekujące się kotem mają za zadanie bardzo dokładnie zastanowić się nad właściwą żywnością dla tego stworzenia. Kluczowe jest, aby ustalić mu właściwą dietę. Niestety, wielu właścicieli kotów nie ma tego na uwadze, wskutek czego najczęściej zwierzęta są przekarmiane. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jest to jedną z najistotniejszych przyczyn otyłości. Koty z wyraźną nadwagą nierzadko zapadają na wiele najróżniejszych chorób, które mogą nawet mieć wpływ na długość ich życia. Ważne jest także zapewnienie pupilowi odpowiedniej higieny. Poza jak najczęstszym szczotkowaniem, powinniśmy oczywiście pamiętać o wizytach u weterynarza. Nawet jeśli nasze zwierzę nie ma żadnych określonych objawów, należy sumienne chodzić na wyznaczone wizyty. Tylko dzięki temu lekarz będzie mógł upewnić nas w przekonaniu, że właściwie zajmujemy się swoim zwierzakiem. Oczywiście niezwykle ważne jest także, aby poświęcać swojemu pupilowi jak najwięcej czasu. Zwierzę musi wiedzieć, że mamy z nim kontakt. Warto dodać, że praktyczne okażą się również zabawki przeznaczone dla kotów, które bez wątpienia przypadną do gustu niejednemu pupilowi.

futrzyk : :